V polovině května ožijí Černošice hned dvakrát! Na sobotu 13. Května letos připadl 13. Garage Sale Černošice.  Jak už je v našem městě tradicí, v tento den lidé nabídnou ze svých domovů, vrat i garáží věci, které jim doma překáží, nedělají radost, neslouží jim nebo jim nějak jinak otravují život. Snadnou cestou, jak věc poslat do světa někomu, kdo z ní bude mít užitek nebo radost, je prodat ji někomu hned v sousedství.  K prodeji se může registrovat každý, kdo má kde prodávat, případně může využít louky ve Zvonkové ulici. Tato varianta je primárně určena pro sousedy z bytů nebo přespolní prodejce. Registrace probíhá tradičně na webu www.garagesalecernosice.cz, kde se také dozvíte vše potřebné pro prodej i nákup. Najdete tam také mapu všech prodejů a v neposlední řadě také tipy na efektivní debordalizaci. Na 13. Května navíc připadla další zajímavá akce a to piknikový happening www.ferovasnidane.cz, takže pojďme společně sousedsky férově také posnídat. Připravte k vašemu prodeji něco k snědku a posnídejme lokálně.

Aby toho nebylo málo, rozhodly jsme se využít vhodné konstelace hvězd, událostí, nápadů a připraveného oblečení, které zbyde po GS, a uspořádat hned v neděli 14. Května náš tradiční Fashion Piknik! Tentokrát ale vyzkoušíme zbrusu nový prostor, který má obrovské kouzlo. Pojďte s námi začít psát novou kapitolu mokropeského příběhu. Srdečně vás od 15 hodin zveme na místo, které by se jednou mohlo stát centrem Mokropes, pojďte s námi nasát atmosféru Mokropeského statku, pořídit si k svátku maminek něco pěkného na sebe, nebo naopak obohatit šatník někoho jiného kousky, které se u vás v šatníku znuděně houpou. Prodávat můžete i dětské oblečení nebo třeba vaši tvorbu. Těšit se můžete na dobroty jako od maminky v našem piknik baru, bohatou tombolu plnou kosmetických vychytávek pro krásnější Černošice, přijede Cidre truck a mnoho dalšího. Sledujte událost na facebooku, kam budeme přidávat aktuality.

K prodeji na Garage Sale se registrujte na www.garagesalecernosice.cz/registrace, k prodeji na Familia Fashion Pikniku na www.partyaoslavy.cz/piknik

Bára Nováková a Bára Malá