PRINCIP GARAGE SALE

Přihlaste se k prodeji, na svůj dvorek, do garáže nebo zahradu v den garážových prodejů vytahejte všechno, co vám doma překáží, nebo co prostě jen už nepotřebujete, označte vaše prodejní místo cedulkou, otevřete vrata a prodávejte, povídejte si se sousedy – bavte se! Přespolní mají v Černošicích možnost využít detašované garáže na louce ve Zvonkové ulici za poplatek 100,- majiteli pozemku, v Dobřichovicích se pak využívá pro tyto účely pěší promenáda u lávky přes řeku.

DATUM A ČAS Ideální čas pro otevření „obchodu“ bývá 10:00 ráno, kdy už jsme všichni většinou vzhůru. Garage sales se konají 2 x za rok – na jaře (duben/květen) a na podzim (září/říjen). Oficiální otevírací doba je 10:00 – 15:00, budete-li k dispozici v jinou dobu, uveďte to do přihlášky.

VĚCI NA PRODEJ Proštrachejte dům, garáž, půdu i zahradu, vlezte i do sklepa a do zadních částí skříní. A super jsou taky krabice u stropu….tam se toho vejde. Garage Sale je ideální cesta jak se pohodlně zbavit věci, které nepotřebujeme, nechceme, nedělají nám radost a prostě a jednoduše nám doma neslouží. Jenže, co neslouží u nás může být objektem touhy ve vedlejší ulicit, a proto je tu Garage Sale….Domluvte se s přáteli či příbuznými, inspirujte je úklidem a pozvěte je na návštěvu, ať přivezou, co mají .

NEJČASTĚJŠÍ SORTIMENT Obvykle se prodávájí věci jako oblečení, dětské hračky, nářadí, knížky, zbytečnosti do bytu, nádobí, ale taky nábytek. Ale měli jsme v nabídkách i dům, několik aut, svatebního trabanta a všechno možné. Nezapomeňte, že většina návštěvníků bydlí za rohem a můžou si tak věci hodit rovnou domů, nebo se pro nákup vrátit později, tak vytáhněte i ten orbitrek, co vám na něm doma visí oblečení, a to proberte rovnou taky….a až k němu budete hledat záručák a účtenku, vyndejte rovnou ven i ty věci, co potkáte při hledání a neviděli jste déle než rok. Tak se vidíme ve vratech…..

REKLAMA A NAVIGACE Událost lokálně propaguji přes Informační listy, Náš region, nástěnky ve městě, ve školách i školkách, fb skupiny a fb i web města. Obvykle to uvádím i na místní Čtidoma a Kudyznudy.cz. Komunita na fb má přes 400 lidí. Každopádně je fajn, když se silou svého slova zapojíte i vy a řeknete o GS i svým sousedům a známým, kterým by se to čirou náhodou nedoneslo. Fantazii se meze nekladou, máte-li možnost dát o tom vědět, prosím udělejte to.  Dejte včas vědět (registrace k prodeji končí v pátek v poledne) , zda se akce zúčastníte, abych mohla umístit váš dům do mapky, která je pak k dispozici na internetu, ve Zvonkové a na Facebooku. Na plot, branku nebo na tyčku si dejte ceduli, aby vás nakupující dobře a snadno našli. Ve Škvorci se moc osvědčilo umístit šipky i na další místa a křižovatky v širším okolí, jak pro ty, co jedou autem a nevyznají se, tak pro ty, kteří jdou jen kolem a na GS vůbec nemířili.

PREZENTACE A CENY Buďte realističtí s cenami svého zboží. Nezapomeňte, že se jedná především o zábavu. Stejně tak jako na bleším trhu i tady by měla být možnost smlouvání, protože to je na tom ta zábavná část. Připravte si cenovky, někteří lidé se bojí zeptat…Mějte dostatek drobných na vracení. Přečtěte si deset tipů pro úspěšný prodej. Inspirace na vystavení zboží hledejte zde.