V neděli 18. září se v ulicích Černošic konal již druhý Garage Sale aneb prodej mezi vraty. I přesto, že přepověd počasí nevěstila nic dobrého, sešlo se na mapce prodejců celkem dvacet adres, na nichž mohli zájemci objevit všelijaké poklady, na které se v jejich původních obydlích zbytečně jen prášilo.

Kolem deváté hodiny vyrazili na hon za poklady za pár kaček první poutníci po garážích a dvorcích. Vybaveni mapkou, kterou si vytiskli nebo získali při své zastávce v Mokropsech, objížděli autem, na kolech nebo jen procházkou  místa, kde se daly lovit všelijaké skvosty. Černošické ClubKino již tradičně posktylo prostor zahrádky přespolním.  Na většině adres se daly sehnat knížky, kusy nábytku, vybavení dětských pokojíčků, všelijaké kousky nádobí, LP desky, oblečení, cetky tretky, ale také třeba mikrovlnka, dělo nebo meč.

„Nejlépe šlo na odbyt dětské a dámské oblečení, prodala jsem také nějaké nádobí a knihy,“ libuje si jedna z prodávajících, Johana Křížková. Ta na svoji zahrádku pozvala i kamarádku s osmiletou dcerou, která nabízela hračky, se kterými už si nehraje. A protože mnoho nakupujících maminek přišlo v doprovodu ratolestí, po většině plyšáků a panenek se doslova zaprášilo.  Ve Zvonkové byl pro návštěvníky připraven štrůdl a jablečná buchta a novinkou podzimní akce byla možnost dát si výtečnou kávu u pánů šermířů z Alotria v Srbské.

„Prodal jsem skoro všechno,“ ukazoval před polednem na poloprázdný stůl ve své garáži pan doktor Radim Uzel, kterého Garage Sale zaujal natolik, že se také přihlásil. „Zbyly už jen nějaké košile a pár knížek…“

Všichni zúčastnění – jak prodávající, tak nakupující – si akci náramně užili a brali ji takovou jaká má být, tedy především jako zábavu. „Bylo to skvělé, prodali jsme velké zaclánějící kusy, rozdali malé,“ komentovala Jana Jasková, která se akce účastnila již podruhé.
„Tentokrát jen nakupujeme, ale příště budeme prodávat také,“ slibovaly zase chatařky z Mokropes.

Atmosféra byla i přes padající kapky deště skvělá a s úklidem neprodaných věcí se všichni začínají těšit na jarní garážové prodeje.Příští černošický Garage Sale se bude konat na přelomu dubna a května 2012. Přesný termín se včas dozvíte prostřednictvím Informačních listů, plakáty opět najdete na nástěnkách ve městě nebo ve svých schránkách. Těšíme se na nové účastníky. Hlásit se můžete klidně už teď!