Může se vám snadno stát, že při kramaření na GS najdete v komoře buhvíjak staré baterky v nějakém přístroji nebo hračce. Možná jich bude hodně a možná se vám vůbec tak po domě povalují tu a tam vybité baterky z nějaké rychlé výměny.  Oblíbená jsou různá dálková ovládaní televizí i hraček, holící strojky a svítilny. Když dojdou baterky musíme je ale opravdu strasně rychle vyměnit, protože tu věc zrovna nutně potřebujeme, jenže ty vybité v lepším případě položíme do misky na komodě k dalším ptákovinám, co se nám zrovna nechtělo uklízet, v horším případě je rovnou hodíte do směsného odpadu. No a tady to začíná 🙂

Vy, kdo vybité baterky skladujete v mističkách, košících, tajemných šuplících případně sklenici někde v kumbálu, potřebujete rozhodně krásnou designovou krabičku Ecoccheese.

A vy, kdo vybité baterky hážete do koše, zase hezkou krabičku na domácí sběr baterek potřebujete prostě proto, abyste začali třídit.

Praktickou krabičku, díky níž je třídění vybitých baterií v domácnosti hračka, si může každý zdarma objednat poštou na www.ecocheese.cz, ale rozhodla jsem se jít vám s krabičkou naproti a po dohodě s firmou Ecobat tu mám pro 50 z vás jednu připravenou.

PROČ TŘÍDIT:

Použité baterie a akumulátory se mohou stát vážnou zátěží pro životní prostředí i lidské zdraví. Jejich tříděním a recyklací navíc chráníme přírodní zdroje před další těžbou.

Z baterií, bohužel stále často vyhazovaných s domácím odpadem, se na skládkách nebo ve spalovnách uvolňují škodlivé látky, zejména těžké kovy. Ty mohou znečistit ovzduší, půdu, spodní a povrchové vody. Z celkového obsahu těžkých kovů v komunálním odpadu jsou baterie zodpovědné za 88 % obsahu rtuti, 67 % niklu a 85 % kadmia. Tyto kovy mají prokazatelně škodlivý vliv i na lidské zdraví.

Správným tříděním baterií napomáháme k jejich recyklaci. Čím více vybitých baterií se do recyklačního procesu dostane,
tím méně přírodních zdrojů je nutno vytěžit k výrobě nových článků.

KAM S NIMI:

Jakmile krabičku ECOCHEESE naplníte, stačí vybité baterie odnést na jedno ze sběrných míst. Těch je v České republice již více než 20 000, mapu najdete na mapa.ecobat.cz.

baterky-viteze

 

 

Uložit